Taksitle araba almak hemen hemen birçok insanın hayalidir. Çünkü ülkemizde insanlar geçinmekte çok zorlandığı için araba ve ev sahibi olmak da onlar için oldukça zorlayıcı bir durumdur. Bu nedenle birçok insan kendi gelirini hesaplayarak taksitli bir şekilde ev almayı tercih eder.
Ancak bankalar bu konuda oldukça zorlayıcı olduğu için birçok insan faizsiz bir şekilde hizmet veren kuruluşlardan yararlanmayı tercih eder. Bu nedenle Birikimevim gibi hizmet veren kuruluşlar ön plana çıkmaktadır.

Araba Alma Koşulları

Birikimevim üzerinden araba almaya karar verdiyseniz eğer firmanın sunmuş olduğu şartları yerine getirmek gerekir.
Almak istediğiniz arabayı belirleyerek ödeme tutarlarını da kendinize göre belirlemek gerekir.
Alınan arabanın marka ve modelini belirtmeniz gerekir.
Kura yöntemi ile hizmet verildiği için ne zaman alınacağı hakkında bilgi almanız gerekir.
Birikimevim aynı zaman da vadeli araba alma imkanı da yaratır. Bu nedenle oldukça fazla tercih edilmektedir.

Taksitli Ödeme İmkanı

Genellikle Birikimevim gibi hizmet veren kuruluşlar herhangi bir peşinat sistemi belirlemeden taksitli bir şekilde araba alma imkanı sunar. Vatandaşların çoğunun ödeme imkanı olmadığı için bankalardan bu konuda yardım almayı tercih etmezler. Çünkü bankalar oldukça fazla faiz uyguladığı için bu durum onları zor duruma sokar. Bu nedenle taksitli araba kampanyaları olarak takip ettiğiniz zaman ciddi anlamda kazançlı bir şekilde araba almış olursunuz.

Ödemeler de Zorluk Yaşanması

Birikimevim gibi kuruluşlar bankalar gibi zorlayıcı bir sisteme sahip değildir. Genellikle vatandaşların ödemelerini daha kolay bir şekilde yapabilmesi için onlara bir çok ödeme imkanı sunar. İlk etapta katılım payı ödenmesi zorunludur. Ancak ilerleyen zamanlarda ödeme imkanı zorlaştığında açmış olduğunuz hesabınızı dondurarak ödemiş olduğunuz aylık taksitleri de geri alabilirsiniz.

Araba Teslimi

Birikimevim gibi kuruluşlardan hizmet aldığınızda kura sistemi uygulanır. Kura sisteminde bir çok vatandaş olduğu için arabayı hemen alma imkanınız bulunmaz. Ancak bu süre içerisinde ödemelerinizi yapmaya devam edebilirsiniz. Kural size ne zaman çıkarsa o zaman arabayı almış olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz