Evlilik yolunda ilerleyen çiftlerin ev ve araba sahibi olması evliliklerine daha önde başlamalarını sağlıyor. Yapılması gereken ise evlilik harcamalarını biraz azaltarak araba taksitlerini ödemek ve tatilinize en yeni faizsiz araba ile çıkmak olacaktır.

Yeni Evlenecekler İçin Tasarruf Yöntemi

Evlenmek adına girdiğiniz bu zorlu süreçte söz, nişan, düğün derken masrafın oldukça artıyor. Aynı zamanda evlilik ödeneği ve bankaların sunduğu evlilik kredilerinden yararlanarak yine
ev almak oldukça kolay bir hale geliyor. Yapılması gereken sadece ufak tasarruflar ve birikimlerinizden yararlanmak. Gereksiz harcamalardan artık uzak durmanız vakti geldi.

Taksit Ödeyerek Araba Nasıl Alınır?

Araba herkesi hayali ve hayatı kolaylaştıran bir taşınmaz. Dilediğiniz an aracınıza binip gideceğiniz, ayağınızı yerden kesecek en iyi seçim. Taksitlerinizi ödeyerek evlilik süresine kadar aracınıza kavuşabilir hatta gelin ve damat arabanız size ait olabilir.

Taksitler araba almak için;
Aylık taksitler birikim yapmanıza imkân sunan firmalarla anlaşmak
Galeriden taksitle araba almak
Evlilik için alacağınız destek tutarıyla araba almak ya da peşinat vermek
Taksitle ve senetle araba veren yerlerde anlaşmak

Bu yöntemler ile araba almanız için en iyi adımı atmış olacaksınız. Birçok firma günümüzde kiracıya ev ve taksit öder gibi araba sahibi yapıyor.

Taksitle Araba Alırken Ne Yapılmalı?

Taksitle araba almak için istediğiniz araç ve modelini belirleyin. Fiyatı tespit ederek bu konuda ne kadar tasarruf yapmanız gerektiğine dair bir ödeme planı çıkarın. Evlilik zamanı borç ile uğraşmamak adına düğün tarihinize kadar taksit yapmanız mümkün olabilir.

Araba Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?

Araba almadan önce dikkat etmeniz gereken durumlar arasında aracın yaşı, fiyatı, modeli, rengi ve sizin bütçenize uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Bütçenizi aşan, sizleri zorlayacak araçlar fayda değil zarar sağlayabilir. Evliliğe adım atmanız adına geçen bu sürede gereksiz harcamaları tasarrufa, tasarruflarınızı ise arabaya dönüştürebilirsiniz. Her şey sizin elinizde ve araç almak için tam zamanı. Faiz vermeden araç almak istiyorsanız bu konuda daha karlı bir yatırım yapabilir düğünden gelen paranızla araba alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz