Araba almak; hem yatırım yapmak hem de birikim yapmak adına oldukça önemli bir durumdur. Ancak her zaman sıfır olarak ifade edilen arabaları kolaylıkla almak mümkün değildir. Bu sebeple, Birikim Evim tarafından düzenlenen çeşitli kampanyalar söz konusudur. Bireyler, bu kampanyalardan faydalanarak peşinatsız taksitle araba alma imkanı yakalar. Konuyla bağlantılı olarak; kampanyalara nasıl katılmak gerektiğini ve sağlanması gereken şartların neler olduğunu bilmek gerekir.

Sıfır Araba Kampanyalarına Katılım İçin Neler Gerekir?

Katılım sağlanacak olan peşinatsız araba alım kampanyaları için, bazı işlemlerin yerine getirilmesi gerekir.
Yerine getirilmesi gereken durumlar başlıca şu şekilde ifade edilebilir;
Birikim Evim ofislerine başvuru yapılmasını sağlamak
İstenen belgelerin neler olduğuna dair bilgi edinmek ve bu belgeleri eksiksiz olarak teslim etmek
Senet hazırlama durumu söz konusu ise; senette yer alan hükümleri doğru bir şekilde uygulamak
İstenilen araba sıfır değilse, ikinci el oto konusunda bilgi sahibi olmak
Kimlik fotokopisi, araç satın almak isteyen bireyin sigorta durum belgesi, aylık gelir belgesi, gibi gerekenlerin temin edilmesi gerekir.
Bu gerekenler, kampanyaya katılım esnasında güvence alınması adına oldukça önemlidir.

Sıfır Araba Kampanyalarına Katılım Nasıl Sağlanır?

Sıfır araba kampanyalarından faydalanmak istenildiği durumlarda, istenen belgelerin tam bir şekilde temin edildiğine emin olunur. Daha sonra tekrar Birikim Evim danışma ofisi ziyaret edilir ve belgelerin doğruluğu incelenir. Belge durumu ve kişinin daha önceki ödemelerine bağlı olarak; sıfır araba kampanyaları için onay veya ret verilir.
Onay alınmasına bağlı olarak araç alım kampanyaları arasından ödeme yöntemi seçilir. Bu yöntemler; senet hazırlanarak, kredi kullanarak, elden taksit imkanlarıyla olmak üzere, her birey için uygun donanımda yöntemlerdir. Ayrıca bu kampanyalar, ikinci el araba fiyatları konusunda araştırma yapan bireyler tarafından da bilinmelidir.
En uygun seçeneğe göre ödeme aralıkları ve belirli ücret tutarları hazırlanır. Kişi, sözleşme bağlı olduğu sürece araba alımında kolaylık yaşadığını görecektir. Bu tür kampanyalara katılım sağlanırken, Birikim Evim gibi güven alanında uzmanlaşmış firmalarla çalışmak; güvenli alışverişi sağlamak adına oldukça önemli bir durumdur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz