Senetle ev peşinatsız araba almak istiyorsanız tam adresine geldiniz. Senetle ev almak, pek çok insanın başvurmayı akıl edemediği bir yöntem. Çoğunlukla banka kredisi kullanmak koşulu ile ev sahibi olunan ülkemizde, nakit para ile ödeme yaparak ev sahibi olanların sayısı ise oldukça az. Peki, ev sahibi olmak için senetle kim, nasıl, nerede hizmet sunuyor?

En başından belirtelim, özellikle de kiracıyı ev sahibi yapan yeni nesil ödeme yöntemleri ve faizsiz ev sahibi yapan sistemler mevcut. Bu sistemler sayesinde cebinizden en ufak faiz ödemesi çıkmazken, üstüne üstlük tıpkı kredi ile ev alıyormuş gibi taksitle ve senet karşılığı konut ya da araba sahibi olmanız mümkün.

Kiracıya Ev Müjdesi

Uzun yıllardır kirada oturuyor ve bu durum sebebi ile cebinizden çıkıp boşa giden tutarlara üzülüyorsanız, daha fazla üzülmeyin. Çünkü artık hem faizsiz hem de taksitle ev sahibi yapan pek çok yöntem mevcut. Birbirinden farklı firmaların güvencesi altında, üstelik sigorta güvencesi ile girilen bu tür sistemler, sizlere kısa vadede ev alma şansı sunuyor. Kiracıya ev müjdesi de işte tam da bu noktada, bahsi geçen sistemlerden geliyor.

Senetle Ev İçin Tasarruf Modeli

Ev almak için iyi bir birikim şart. Aksi durumda, peşinatınızın dahi olmaması münasebeti ile kredi yoluna bile başvuramıyorsunuz. Ancak, son yıllarda giderek yaygınlaşan faizsiz ev alma sistemleri, tasarruf modeli ile çalışıyor. Cebinizde tek kuruş peşinat olmasa da bankalar size kredi sağlamıyor olsa da bu modeller ile ev sahibi olabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, her ay belirli bir düzeyde tasarruf edip, bu miktarı sisteme aktarmanız olacak.

Senetle Ev Nasıl Alınır?

Senetle ev almak isteyen kiracılar için oluşturulan, aynı zamanda yatırım amaçlı ev, ofis, dükkân, tarla, arsa, taşıt almak isteyen kişiler için de faaliyet gösteren tasarruf sistemleri, sizlere özel oluşturulan, ödeme gücünüze uygun şekilde organize edilen ödeme koşulları ile hizmet veriyor. Örneğin, ayda 1.000 TL tasarruf edebiliyorsanız, bu tutardaki taksitler ile 200 bin TL’lik eve 240 aylık grupta giriş sağlamanız mümkün. Peşinat vermeniz halinde, kalan tutarı taksitlendiren sistem, peşinat vermemeniz halinde ise 200 bin TL’yi 240 aya bölerek, eşit miktarlarda taksit imkânı sunuyor. Bu bilgiler ışığında kiracıya ev alma müjdesi de bizden gelmiş oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz