Senetle Ev ve araba almak günümüz Türkiye’sinde herkesin hayali. Ülkemizde ev ve araba almanın maliyetleri söz konusu olduğunda, mümkün olduğunca zor bir ihtimal olan senetle mal varlığı satın alma durumu, buna karşın oldukça maliyetsiz ve uygun koşullar da yaratıyor. İhtimalin zor olmasının sebebi ise inşaat ve otomotiv şirketlerinin ya da ikinci el konut ve araç sahiplerinin senetle satış yapmaya yanaşmamasından kaynaklanıyor. Tüm bu bilgiler bir araya geldiğinde ise devreye senetle satış yapan, üstelik imece usulü çalışarak kiracıya ev, araba meraklılarına ise araba aldıran sistemler ile mümkün oluyor. Dilerseniz, bu tür sistemlerin ortak paydalarından bahsedelim.

Senetle Ev Nasıl Alınır?

Senet ile evalmak isteyenler, bu konuda yeterli fikre ve bilgiye sahip olmayabilirler. Ancak, bu durum onları bilgilendirmemize ve kendilerinin bilinçlenmesine engel teşkil etmiyor. Yapılması gereken tek şey, günümüzde imece usulüne dayalı olarak çalışan ve ödeme gücü denk bireyleri bir araya getirerek araç isteyene araç, kiradan kurtulmak isteyen kiracıya ise ev aldıran modeller hakkında bilgi edinmek. Bu ödeme modelleri, belirlenmiş şartlara uygun cüzi miktarda çalışma bedeli ile hem araba aldırıyor hem de ev.

Kiracıya Ev Aldıran Firmalar

Senetle araba almanıza ve yine senetle ev almanıza olanak sağlayan çok sayıda firma olmasına karşın, sektörde hizmet gösteren belli başlı firmaların sağladığı avantajlar ve güven söz konusu olduğunda, bugünün Türkiye’sinde parmakla sayılacak kadar özel şirketler söz konusu. Bu firmalar, Tasarruf AŞ, Birevim, Eminevim gibi güvenilirliklerini ispat etmiş firmalardır. Müşteri memnuniyeti açısından da önemli işler başaran bu özel firmalardan ev ve araba alırken çekinmeyin.

Senetle EvAlma Avantajları

Senetle araba ya da ev aldıran firmaların sağladığı avantajlar arasında, en başta faiz yükünden kurtulmak ve bu yükün belki de 5 ilâ 10’da biri civarında çalışma bedeli ödemek geliyor. Düşünün, 100 bin TL’lik evi herhangi bir banka kredisi ile alırken ödeyeceğiniz en uygun faiz koşulunda dahi 40 bin TL faiz rakamı öderken, sistem sayesinde 4-9 bin TL arasında değişen rakamlarda çalışma bedeli ödüyorsunuz. Tek avantaj bununla da sınırlı değil, bankalar gerekli kriterleri gözardı edip size kredi vermekte çekinirken, bu tür sistemler koşulsuz şartsız sisteme girmenize olanak sağlıyor. Siz de firmanızı bulup sisteme dâhil olun kiracıya ev, isteyene araba aldıran ödeme koşullarından faydalanın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz