Paranızı biriktirmek ve ardından da ev veya araba sahibi olmak istemeniz durumunda yapmanız gereken birikimlerinizin değerleneceği yollar bulmak olmalıdır.

Bu sayede ev almak daha kolay, geri dönüşü kısa sürede olan ve kazançlı bir yatırım haline gelecektir. Bankadan kredi almak ve bu şekilde ödeme yaparak zaman geçirmek anaparanın hala durmasına ve faizin eksilmesine neden olacaktır.

Araba için de aynı durum söz konusu olacaktır. Arabanızın olmasını istediğinizde yapmaya başladığınız birikim faiz olarak bankaya ödenecektir. Zorlanmadan satın almak için Birikimevim gibi bir sisteme katılmak daha yerinde bir karar olacaktır.

Nasıl Satın Alabilirsiniz?

Bu şekilde faizsiz araba almak istediğinizde ilk olarak ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu hesaplamalısınız. Yapılan hesaplamadan hemen sonra sisteme istediğiniz rakam için dahil olmanız söz konusu olur.

Ödemeleri yaparken:

  • Ödeme tarihinin belirlenmesi
  • Miktarı,
  • Ne kadar süreceği gibi etmenler katılımcıyı da zora sokmayacak bir şekilde düzenlenir.

Böyle olması araç almak için fazladan para ödeme ihtimalinizi ortadan kaldıracaktır.

Ev Alınabilir Mi?

Sistem sayesinde araba alanlar aynı güvenle ev almak için de kayıt oluyorlar. Kiracıya ev satın almak her zaman daha masraflı görünebilir. Bu durum Birikimevim sayesinde tarih oluyor. Çünkü ev almak için katıldığınız sisteme faiz ödemesi yapmak zorunda kalmazsınız. Verilen tarihte ödemeniz yapılır. Buna göre planlama yaparak sizin için en uygun olan olanı bulma şansınız da olacaktır.

Masrafların Düşmesi

Bankadan kredi aldığınızda fazladan para ödemesi yaparsınız. Ayrıca dosya masrafı da verilir. Üzerine sigortaların da yapılması zorunludur. Bu şekilde eklenen yasal işlem bedelleri de bulunur. Bunların tamamı paranızın değerlenmesini engelleyen etmenler arasında yer alır.

Yatırım Nasıl Değerlenir?

En başından alırken masraflarınız düşük olur. Cebinizden çıkan rakam daha az olacaktır. Satın alma noktasında yeterince araştırma yapma şansınız bulunur. Size söz verilen tarihte ödeme yapılması da planlamalarınızın buna uygun yapılmasına olanak tanır. Yatırımınız zaman içinde değerlendikçe üzerine eklenen yatırım karı da direkt cebinize kalacaktır. Paranızı değerlendirmenin ve araba almanın en kolay yoludur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz