Araba almak herkesin hayalidir. Senetle araba almak da günümüzdeki ekonomik koşullara en uygunudur diyebiliriz. Artık mecburi bir araç haline gelen arabalar özellikle büyük şehirde yaşayanlar için ön plana çıkmaktadır. İş yerinin eve uzak olması, toplu taşıma araçlarının yorucu olması da insanları araç almak konusunda zorlamıştır.
Bunun için de kişiler bir arabam olsun diye düşünmektedirler. Çözüm olarak da senetle araba almayı uygun görürler. Çünkü bu şekilde araç almak ucuzdur. İnsanlar hem yola verdikleri para için hem de aileleriyle geçirecekleri zaman için bu yolu tercih etmektedirler. Ayrıca bu şekilde araç sahibi olmak isteyenlerin ya bir birikimi yoktur ya da bankaya borçlanmak istememiştir. Bunun için de bu yolu tercih etmektedirler.
Araba Almak İsteyenler Hangi Seçenekleri Tercih Ediyorlar?
Seçenekler aşağıdaki gibidir:
Faizsiz araç
Taksitli araç
Senetle Araç
Araç alacak olanlar genelde yukarıda yazmış olduğumuz seçenekleri tercih etmektedirler. Bu seçenek dışında ise kişiler en ucuz ikinci el araba da almayı tercih etmektedirler.

Peki, Senetle Nasıl Araba Alınmaktadır?

Bunun için elbet de dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bu kuralları dikkate alırsanız siz de senetler araç alabilirsiniz.
Dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekildedir:
Öncelikle siteden araç ilanlarını takip etmeniz gerekmektedir. Bu ilanları gazetelerden ve sitelerden takip edebilirsiniz.
İlanları takip ederken oto galeri ve semtler hafa sonu oto galeri pazarları kurmaktadırlar. İlanları buradan takip ederseniz sizin için yararlı olabilir.
Sektörel kaynakları takip etmeniz gerekmektedir. Yani o aracın teknik özelliklerini ve nasıl bir alım şekli sunulduğunu siteler veya gazetelerle karşılaştırarak takip etmeniz sizin yararınıza olacaktır.
Mutlaka fiyat öğrenmelisiniz. Fiyatı öğrendiğiniz taktirde pazarlıkta bulunabilirsiniz.
Önceden bir bütçe ayırmanız gerekmektedir.

Senetle Araba Almanın Avantajları Nelerdir?

İlk başta söyleyebileceğimiz avantajı bankayla uğraşmamaktır. Aslında herkes için cazip gelmesinin ilk avantajı da budur diyebiliriz. Almış olduğunuz aracın taşıt kredi sorunu da olmayacaktır. Kredi dışında bankaya götürülen çok fazla olan evraklardan da kurtuluş oluyor diyebiliriz. Ayrıca herhangi bir fark da talep edilmiyor. Peşinat arama, borç isteme de yoktur. Ödeme yapamayacağınız ay da bildirimde bulunabilirsiniz.
Eğer siz de senetle araba almak isterseniz söylemiş olduğumuz noktaları göz önünde bulundurarak alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz