Araba sahibi olmak, günümüzde son derece önemli bir konudur. Özellikle büyükşehirlerde araba sahibi olmak daha da önemlidir. Araba sahibi olmak isteyen kişilerin bazıları bunu sağlayabilirken, bazıları da bu konuda sıkıntılar çekebilmektedir. Bu nedenle araba alabilmek için farklı yöntemlere başvurulmaktadır. Maddi zorlukları olan kişiler, araba alırken birikim sahibi olmadığı için, senetle araba almak istemektedirler. Senetle araba sahibi olabilmek için 3 yöntem vardır.

Bunlar;

  • Birikimevim desteğiyle senetle araba sahibi olmak
  • Galeriler aracılığıyla senetle araba sahibi olmak
  • İkinci el olarak senetle araba sahibi olmak.

Bu yöntemlerden biri değerlendirilerek araba sahibi olabilmek mümkündür. Arabayı mecbur kullanmak zorunda olan kişiler, bu yöntemlerle araba sahibi olabilmektedir.

Birikimevimden Araba Sahibi Olun

Birikim evim faizsiz ev alma imkanı sunduğu gibi, senetle araba sahibi olabilme imkanı da tanımaktadır. Farkında olmadan gereksiz harcamalar yapmak yerine, birikimler yaparak araba sahibi olabilirsiniz. Araba sahibi olabilmek için, birikim yapmak çok önemlidir. Çünkü hiç kimse bir birikim yapmadan ne araba ne de ev alabilir.

Bunun için hiç bir yöntem yeterli gelmemektedir. Birikimleri olan kişiler, diğerlerine göre daha avantajlıdır. Borçlu olmadan mal sahibi olma imkanı sunmaktadır. Yatırım yapmak isteyen kişiler, bunu küçük tutarlarla yapabilmektedir. Azar azar yapılan birikimler değerlenerek, mal sahibi olmanızı kolaylaştırmaktadır.

Senetle Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Senetle araba almak güzel bir yöntemdir. Fakat bu durumda da dikkate alınması gereken bazı durumlar söz konusudur. Senetle araba alacak kişiler bu durumlara göre hareket etmelidir.

  • Senet imzalayacağınız kurumların kurumsal kimliklerinin olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Alacağınız araç fiyatının, piyasaya denk fiyatlarda olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Senetle araba alacağınız firmanın taksitli ve senetli araç satış sözleşmesi olmasına dikkat etmelisiniz.

Bunları göz önünde bulundurarak yapacağınız alışverişler daha güvenli olmaktadır.

Kimler Senetle Araba Sahibi Olabilmektedir?

Araba sahibi olmak isteyen kişiler farklı sebeplerden dolayı bu yöntemi tercih edebilmektedir. Özellikle nakit parası olmayan kişiler için, bu durum son derece avantajlıdır. Banka faizleriyle uğraşmak istemeyenler, senetle araba alabilirler. Bunu yaparken de faiz ödemek zorunda kalmazlar. Bu yöntem faizsiz ev almak isteyen kişiler içinde geçerlidir. Ayrıca bankalar sadece kredi notu yüksek olan kişilere verilmektedir. Olmayan kişilerde senetle araba alma yöntemine başvurabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz