Senet kullanımı, her geçen gün daha yaygın olarak kullanımı sağlanan sözleşme araçlarından bir tanesidir. Bu sebeple, sahibinden satılık araba alınmak istendiği zamanlarda da senet kullanımının söz konusu olduğunu söylemek gerekir. Araba alınırken senet kullanılması ve bu duruma bağlı olarak çeşitli kampanyaların yapılması, Birikim Evim tarafından sağlanan hizmetlere ve kampanyalara örnek olarak gösterilebilir. Senetle sahibinden araba alınmak istendiği durumlarda, yerine getirilmesi gereken durumların neler olduğunu ve temin edilmesi gereken belgeleri bilmek gerekir.

Senetle Araba Almak İçin Kaçırılmaması Gereken Fırsat Nedir?

Senet kullanılarak sahibinden oto alınmak istendiğinde, kaçırılmaması gereken fırsatın bilinmesi gerekiyor. Bu fırsat; senet kullanımının ve senet içeriğinin alıcıya göre ayarlanmasına yönelik olan fırsattır. Kişi, almak istediği sahibinden satılık olan aracın belirlemesini yapar. Bu araba için aylık olarak ödeyebileceği tutarı belirtir. Birikim Evim ofisleri tarafından güvenlik denetimi yapılır ve senet hazırlanır. Bu sayede bireyler, kendilerine uygun olan taksit aralıklarıyla araba sahibi olmuş olur.

Senetle Araba Alma Fırsatından Faydalanmak İçin Yerine Getirilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Senet kullanımına bağlı olarak araba almak isteyen bireyler, Birikim Evim tarafından belirtilen bazı belgeleri temin etmek zorundadır.

Bu belgeler:

  • Kişinin sahibi olduğu bir mal varlığı varsa, bu varlığa ait olan belgenin kopyası
  • Kimlik fotokopisi
  • Senet içeriğinde yer alan tutarı ödeyebileceğine ait güvence (maaş olabilir, bu maaşın belgesi)
  • Eğer kişi için kefil olmaya uygun olan biri varsa, kefil onay belgesi

Gibi gerekenler istenebilir. Eksiksiz olarak belge tamamlanmasına bağlı olarak işlemler başlatılır.

Senetle Araba Almak İçin Uygulanacak Olan Fırsatta Nelere Önem Verilmelidir?

Yapılacak olan her alım satım sözleşmesi, çeşitli durumlara özel olarak dikkat edilmesini gerektirir. Senet kullanılarak araba alınmak istendiği zaman da bu durum söz konusudur. Kişilerin, güvenilir ve devlet tarafından alınan lisans onayı bulunan şirketlerle (Birikim Evim gibi) çalışma yapması gerekir. Aksi durumlar ortaya çıktığı zaman; kişilerin maddi hasar başta olmak üzere, çeşitli hasarlar yaşaması söz konusu olabilir. Bu durumlara dikkat etmek, araba alınırken sıkıntı yaşanmasını önler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz