Ev veya araba almak konusunda birçok insan karar verirken zorlanır. Uzun süren ve oldukça fazla düzenli ödeme gerektiren işlemler olmasından dolayı araştırma yapmak oldukça önemlidir. Ev sahibi olmak kadar araba almak için de aynı senaryolar geçerli olur.

Taksitle ödemeler yapabileceğiniz ve faiz ödemek zorunda kalmayacağınız bir yol olması daha iyi yatırımların ortaya çıkmasına neden olur. Bunun için tek seçeneğin bankadan faiz karşılığında ödeme almak olmadığını düşünerek araştırma yapılmalıdır. Etrafınızda var olan yatırım seçeneklerinin neler olduğunu atlamadan biriktirmek önemlidir.

  1. Birikim Yapmak

Kiracıların kira öder gibi ev sahibi olmasına olanak tanıyan sistemler de vardır. Birikim yapmak da birçok konuda adım atmak için ilk dayanak olur. Mal sahibi olmak ve yatırım yapmak için her zaman birikimlerin olması istenir. Bankadan alacağınız kredi bu birikimin faiz olarak yok olmasına neden olurken Birikimevim gibi olanaklar ise daha kısa sürede değerlenen yatırımlar anlamına gelecektir.

  1. Araştırmak

Ev almak isteyenler senetle ev almak gibi seçeneklerin de olduğunu söylerler. Buna benzer olasılıkların tamamı araştırılmadan herhangi bir adım atılması önerilmez. Çünkü bankadan alınan kredinin en başında sadece faiz ödemesi olduğu söylenmesine karşılık sonradan çeşitli masraflar ortaya çıkar. Bunlar arasında dosya masrafı, sigortalar veya avukat bedeli bile sayılır. Bunun için araştırma yapmak araç almak için de en önemli adımlardan bir tanesi olacaktır.

  1. Sisteme Üye Olmak

Birikimevim sistemini kısa süre içinde yapacağınız araştırmalar sayesinde bulabilirsiniz. Oldukça fazla insanın ev ve araba sahibi olmasına neden olan bu olanaktan yararlanmak için sisteme faizsiz bir şekilde üye olabilirsiniz. Üye olmanız için bankanın istediği gibi belge toplamanız da gerekmez.

  1. Taksitleri Sorunsuz Ödemek

Belirlediğiniz ana para üzerinden yapılacak olan taksitlendirmeye göre ödemelerinizi yapmanız söz konusu olur. Ödemelerin düzenli olması erken zaman içinde talep ettiğiniz bedelin verilmesine neden olacaktır. Tamamen güvenilir ve sorunsuz bir sistemdir.

  1. Yatırımı Değerlendirmek

Yatırımlarınızı değerlendirmek için Birikimevim’i tercih ettiğinizde en başından maliyetleriniz azalır. Bu da yatırımlarınızın daha çok değerlenmesine olanak tanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz