Kiracıya ev almak da aldırmak da zor zanaat. Bugünlerde kiracının kira yüküne mahkum bırakılması adeta zor durumda yaşayan dar gelirli için ekstra maliyet demek. Olayın neresinden bakarsanız bakın, bir kiracının Türkiye’de ortalama 1000 TL kira bedeli ödediği şu dönemde, ev almak gerçek anlamda daha cazip koşullar yaratıyor. Kendinize ev almak için yeterli peşinatınız yoksa ya da ev almak için ödeyeceğiniz faizden korkuyor, çekiniyor veyahut faiz ödemek istemiyorsanız, bu durumda senetle ev, araba, arsa, dükkân, ofis almak için yaratılan sistemleri tanımıyorsunuz demektir. Öyleyse size hayatınızı değiştirecek o sistemleri anlatalım.

Kiracıya Ev Almak Kolaylaşıyor

Her ne kadar Yeşilçam’ın kötü karakterleri ile özdeşleşmiş olsalar dahi, senet ile ev, araba, gayrimenkul alımı uzun yıllardır hayatımızda. Senet karşılığı nakdi para kullanmak yerine, ev ve araç alımında taksitlendirmeye yönelmek oldukça mantıklı bir hareket. Neden mi? Çünkü kiracıya ev almayı kolaylaştıran senetler, faiz ödemeden de ev sahibi yapıyor da ondan. Peki, bunun için kiminle ve nasıl işlem yaptırmalısınız? Merak etmeyin, yine Yeşilçam sahnelerinden aklınıza gelecek olan tefecilerden değil. Hemen açıklayalım.

Senetle Ev Almak İçin Gerekenler

Kiracı iseniz sizi kiradan kurtaracak, araba almak istiyorsanız hayalinizde yer alan arabaya bir adım daha yaklaştıracak ve son yıllarda giderek popülerleşen sistemler mevcut. Bu sistemler, faizsiz ev aldıran, araba aldıran sistemler olarak tanınıyorlar. Tamamen faizsiz gayrimenkul ve araç almak için yöneleceğiniz senet ile ev alma sistemleri, sıfır faiz, sıfır komisyon, sıfır masraf anlamını taşıyor. Birlikte çalışacağınız ve size bu şansı tanıyacak firma ile aranızda yapılacak sözleşmeye binaen, ödemeniz gereken tek masraf ise %4 ilâ %9 arasında değişecek olan çalışma bedeli. Bu bedel, bir banka kredisi ile yan yana geldiğinde %80’e varan avantajlar sağlıyor.

Senetle Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kiracı olarak geçirdiğiniz yılları sona erdirecek yeni nesil ev alma ve otomobil alma sistemleri ev, işyeri, ofis, dükkân, mağaza, iş makinası, traktör, motosiklet gibi ihtiyaç duyacağınız, teminat altına alınabilen her türden menkul değeri olan araç ve gayrimenkulü aldırabiliyor. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek şey ise referansı bol, müşteri memnuniyeti yüksek firmalar ile çalışmak. Siz de bu sistemlerden biri ile tanışın ve senetle ev almanın, faizsiz geri ödemenin kolaylıkları ile hayallerinize kavuşun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz