Kiracıya ev almak için ihtiyaç duyduğu kaynak kolay sağlanmıyor. Aksi halde hangi kiracı kiradan kurtulmak istemez ki? Peki, kiracı olarak bu durumun üstesinden gelmek için neler yapıyorsunuz? Örneğin, tasarruf ediyor musunuz? Eğer kenara üç beş kuruş atabiliyorum diyorsanız, sizlere senetle ev alma yöntemlerinin avantajlarından ve ilgili yöntemlerin ayrıntılarından bahsedeceğiz. Zira küçük küçük de olsa tasarruf ediyorsanız, daha fazla kira ödemeniz için hiçbir neden yok.

Kiracıya Ev Alma Şansı

Günümüzde kira ödemek oldukça zor bir eylem. Koca bir ay çalışıp, elde edilen maaşın ya da gelirin büyük bir kısmını kira ve faturalara ödemek, bir insanı ömür boyu sömürmek üzere kurulmuş bir sistem. Oysa dünya üzerindeki herkes için yeterli barınma alanı ve uygun koşullara yaşama şansı sağlanabilir. Global olarak düşülen bu tuzaktan kurtulmanın yolu ise senet ile ev alma yöntemleri. Bugün, faizsiz ev alma yöntemleri olarak da bilinen bu sistemler sayesinde, tek kuruş faiz ödemeden, tek kuruş fazla ödeme yapmadan ev ve araç sahibi olabilirsiniz. Evet, yanlış okumadınız. Senetle araba ve ev almak, artık şans işi değil, tamamen isteğe bağlı bir hale gelmiş durumda.

Senetle Ev Aldıran Faizsiz Sistemler

Her şeyden önce senet ile ev almak nedir ve bu sistemler nasıl çalışır? Senet ile ev alma sistemleri, ödeme gücü denk ya da yakın olan bireylerin bir araya getirildiği, nispeten imece usulü çalışan ve her ay havuzda toplanan bedeller ile bir kişiyi ev sahibi yapan sistemlerdir. Bu sistemlerde faize yer yok. Tek kuruş faiz ödemediğiniz ve cebinizden fazla miktar çıkmadığı gibi sisteme dâhil olmak üzere de yüksek bedeller ödemiyorsunuz. Öyle ki, banka faizine kıyasla her 100 bin TL için 35-40 bin TL size kalmış oluyor.

Senetle Ev Almak İçin Tutar Sınırı Var Mı?

Her ay kenara 750 TL atarak ev alabileceğinizi biliyor musunuz? Bankaların böyle bir meblağ için günümüzdeki konut fiyatları göz önüne alındığında, yüksek tutarlı kredi kullanmadığını düşünürsek, hayallerinizin suya düşeceğini tahmin etmek zor olmaz. Ancak, bahsi geçen sistem ile her ay 750 TL taksit ödeyerek, 240 aya kadar vadeli şekilde ev alma şansınız mevcut. Senetle ev almak için tutar sınırı olmaması da cabası. Kiracıya ev aldıran modeller ile ev ve araç sahibi olmak adına geç kalmayın, yaz kampanyalarını kaçırmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz