Faizsiz araba almanın pek mümkün olmadığı şu günlerde, kamu bankaları araç alımını kolaylaştırmak için bireylere araç kredisi imkânı sağlamıştır.

Sık sık güncelleme gelen araç kredisi faiz oranları, kredi çekmek isteyen vatandaşlar tarafından çok araştırılan bir konudur. Vatandaşların taleplerinin aşırı artması kredi faiz oranlarının sürekli güncellenmesine sebep oldu.

Başvuru Nasıl ve Nereye Yapılır

İkinci el araba ya da sıfır kilometre araba almak isteyenler için Kamu bankaları faiz açıklaması yaptı. Açıklanan araç kredisi faiz oranları ile ilgili geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda 4 yeni kredi paketinin hayata geçtiği duyuruldu. 5 Haziran’dan itibaren şubelerden başvurular gerçekleştirilecek ve sıfır kilometre araçlar ya da ticari araçlarda 0.49-0.69 faiz oranı konularak taşıt kredisi verilecek.

Bankalar 0,49-0,69 faiz oranıyla araç kredisi alma imkanı sağlayacaklar. Başvuru tarihi ise 5 Haziran olarak belirlendi. Belirlenen tarihten itibaren bankalara giderek başvurular gerçekleştirilebilir. Kamu bankalarının verdiği bu kredilerde 6 ay geri ödeme istenmeyecek.

İkinci El Taşıt Kredisi

İkinci El Araba Fiyatları artması bireylerin alım gücünü de düşürdü. Bu sebeple kamu bankalarının sunduğu kredi ve bu kredilere konulan faiz oranları merak konusu oldu. İkinci el araçlarda kredi faiz oranı ise %0,82 olarak belirlendi. 6 ay ödemesiz olma imkanı sunan ikinci el araç kredisinde azami limit 150 Bin TL olarak belirlendi. Kredinin miktarı kasko üzerinden hesaplanıp, 7 yaşa kadar olan ikinci el araçlar kredilendirilecek. Taksit ödemesi, 50 bin TL’lik araç için aylık 1,253 TL şeklinde olacak.

İkinci El Araba Alımında Alternatif Yöntem

Birikimevim Türkiye’nin neresinde olursanız olun veya bütçeniz ne olursa olsun ev sahibi olmanızı sağlayan bir sistemdir. Faiz ve kredi derdi olmadan ev alma imkanı sağlayan Birikimevim ‘de ev almak için önce alınmak istenen evin bedelini belirlemek gerekir.

Bedel belirlendikten sonra herhangi bir peşinat talep edilmeksizin sisteme girişiniz yapılır. Ama peşinat yapılması, satın alacağınız araca daha hızlı sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca Birikimevim’de aylık ödemelerinizi siz belirlersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz