İkinci El araba piyasası son zamanlarda oldukça dikkat çeken bir konu haline geldi. Sıfır araçlardaki fiyatlarda artış söz konusu olduğundan çoğu kişi 2. el araçlara yöneldi.

Bu durumda da arz-talep sonucu ikinci el araba piyasasında da fiyatlar artmış durumda. Sizler de ikinci el araba almayı düşünüyorsanız bu araçlar ve 2. el araba fiyatları hakkında bilmeniz gerekenler var. İkinci el araç alırken araç sahibinden aracın durumu hakkında bilgi almanız gereken birçok konu bulunur.

İkinci El Araç Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

İkinci el araç alımında dikkat edilmesi gereken birçok hususlar vardır. Bunlardan bazıları;
•Aracın Kimden Alındığı: İkinci el araba alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta aracın sahibinin kim olduğunu bilmenizdir. Aracın ilk sahibinden şimdiki sahibine kadarki sayıyı öğrenmeniz de çok kolaydır.
•Aracın Fiziki Hali:  Araçların fiziki durumu dış görünüşlerini de kapsadığından aracın herhangi bir kaza sonucu ya da ciddi olmayan hasarı bulunuyorsa bunlar hakkında araç sahibinden detaylı bilgi almanız gerekir. Yeni yasa ile Nisan ayından sonra tüm ikinci araçlara ekspertiz zorunluluğu gelecektir.
•Kilometre Kontrolü:  Kullanılmış araç alımında dikkat edilmesi gereen noktalardan bir diğeri de kilometredir. Fiyatta dahi etkisi olabilen bu faktör motoru ve diğer aksamlarında kullanım süresi ve aktivitesi için önemlidir.
•Hasar Bilgisi Sorgulamak: Fiyatı belirleyen en önemli faktörlerden biri de araç hasar kaydının olup olmamasıdır.
Fiyat Analizi: Aracın sıfır fiyatı ile karşılaştırmada şuan ki durumu ile kıyaslama yapılmalıdır.
Aracın yedek anahtarı ve ekipmanları olarak sıralanabilir.

İkinci El Piyasasında Fiyatlar

İkinci el araba fiyatları şu zamanla artmaya devam ettiğinden dolayı eğer sıfır araç sahibi olmak istiyorsanız firmamızdan güvenle hizmet alabilirsiniz. Birikim ya da senet ile de araç sahibi olmanızın mümkün olduğunu unutmayın. Birikimevim’ den alacağınız hizmetlerden biri de kolaylıla ve güvenilir şekilde araç sahibi olmanızdır.
Senetle araba almak için ise beklemenize ve düşünmenize gerek kalmadan Birikimevim ile araç almak için finans desteği sağlayabilirsiniz. Birikimevim ile artık herkes hayalindeki arabaya sahip olabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz