İkinci el araba fiyatları değişimi etkileyen faktörlerin başında korona virüs salgını gelir. Bu salgınla beraber diğer etkenler ise döviz kuru, aşılama ve tüketici gereksinimindeki sıranın değişmesi gibi konular ikinci el araba fiyatlarında değişim gösteriyor.
İkinci el araba fiyatlarındaki artışın en önemli sebebi olan korona virüs ile hemen hemen bütün sektör bu durumdan olumsuz yönde etkilendi. Bu durumdan etkilenenlerden bir tanesi de otomotiv sektörüdür.

Bu anlamda salgının önlenmesi amaçlı yapılan karantina yasakları ile, üretim ve pazarlamaların işlemeyişi sebebinden kaynaklı, oldukça durgun zamanlar yaşandı. Yaşanan bu tablo ile gerek sıfır araba olsun gerekse ikinci el araba olsun, fiyatlarında oldukça fazla bir artış meydana geldi.

Aydın Erkoç Bir Açıklamada Bulundu

İkinci el araba almak için nakit parası olmayan kişiler, senetle araba alma işlemi uygulayarak, bir araç sahibi olmak istiyorlar. Bu konuda ikinci el arabaların ne zaman düşeceği de merak konusu olmuştur.
Bu dönemde ikinci el fiyatlarında yüzde 15’ e varan bir düşüşün gerçekleştiğini belirten uzmanlar “Şu sıralar araba almak isteyen vatandaşlarımız bu olanağı iyi değerlendirmeli, ikinci el araba almanın doğru olabileceği söyleniyor.

Ayrıca Aralık ayında satış ile ilgili yaşanan düşüş, hali hazırda almayı isteyen kişilerin de Şubat’ta bekleyen bu alıcılar da aktif hale gelecek araba fiyatlarına da mutlaka yansıyacaktır gibi açıklamaların yapılması ikinci el araç alımı konusunda merak edilenler hakkında bilgiler veriliyor. Bu bilgiler ile siz de araç alabilir ve keyifle kullanabilirsiniz.

2. El Araba Almak İçin Uygun Zaman mı?

Farklı modellerin çoğalması ve uygun kampanyaların olması ile bu alanda bir durgunluk yaşandı. Bu konuda galericiler, son bir senenin en sakin ve durgun zamanlardan geçtiğini belirterek, bu dönem, son bir senenin en düşük düzeyinde olduğunu belirttiler.
Senetle araba sahibi olmak isteyenler, bu durumları iyi değerlendirmeli ve derin bir araştırma yapmalılardır. Birikimevim bu konuda uygun taksit imkanları ile kişileri araba sahibi yapmaktadır. Biirikimevim, bu anlamda uygun fiyat ve taksitlendirmeler ile güvenli bir alışveriş imkânı sunar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz