Haciz olsa dahi araba almak isteyen bireyler, bu durumun beraberinde getirmiş olduğu avantajları ve dezavantajları bilmelidirler. Bu konu hakkında; hacizli araba alma durumu mantıklı mıdır, gerekenler nelerdir, bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir, gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Hacizli Araba Almak Mantıklı Mıdır?

Hacizli araba alınması için, ilk olarak bilinmesi gereken durumlar hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olmak gerekir. Hacizli arabalar için Birikimevim tarafından çeşitli kampanyalar bulunur. Bankalara borcu olan ve ödeme yapmayan, çeşitli hacizler sonucunda el konulan arabalar; banka tarafından hacizli olarak satışa sunulur. Normal satış fiyatı üzerinden çok daha uygun olan ve zarar durumu bulunmayan arabalar, hacizli araba olarak satın alınabilir. Bu sebeple hacizli araba alınması durumu oldukça mantıklıdır. Çünkü masraf olarak daha az gider olur ve bireylerin kar etmesi sağlanır. Ayrıca hacizli arabalar için faizsiz araba alım kampanyaları da uygulanabilir.

Hacizli Araba Almak İçin Gerekenler Nelerdir?

Hacizli araba satın alımı için gereken farklı durumlar vardır ve her birinin sağlanması gerekir.
Gereken durumlar başlıca şu şekilde ifade edilebilir:
Kampanyayı düzenleyen araba satış ofislerine başvuru yapılır.
Ofis tarafından gerekli bilgilendirmeler alınır. Alınmak istenen araba senetle araba alım kampanyası veya farklı kampanyalar olabilir.
En uygun kampanya seçilir ve bankaya ödenmesi gereken bir miktar tutar bulunur. Bu miktarın ödenmesi gerekir. Bu miktar, genel olarak hacizli araba fiyatının yüzde yirmi beşi kadardır. Geri kalanı taksitli olarak alınır.
Gerekli imzaların atılmasından sonra hacizli araba satın alımı tamamlanır.
Gereken şartların yerine getirilmesi, araba satın alımı için oldukça önemlidir.

Hacizli Araba Alırken Bilinmesi ve Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Hacizli arabalar satın alınırken, haciz durumunun banka ve mahkeme tarafından onaylanmış olması gerekir. Bu sebeple de araçlar olduğundan daha uygundur. Bilinmeyen satış ofislerinden ve banka kararı gösterilmeyerek hacizli olduğu ileri sürülen araçlar tercih edilmemelidir. Aksi durumda kaçak araç kullanımından dolayı yaşanacak olan çeşitli sıkıntılar ortaya çıkabilir. Ayrıca, bankaya ödenecek miktarın unutulmaması gerekir. Alınacak arabalar taksitle araba kampanyalarından da seçilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz