Kredi hesaplama günümüzde birçok insanın araç sahibi olmak için yaptığı bir işlemdir. Böylelikle uygun ücretler ile aylık ödeme yaparak araç sahibi olunabiliyor. Aynı zamanda engelli raporu ile de araç sahibi olabilmek mümkündür. Genellikle belirli bir engellilik seviyesinin üstünde olanlar ÖTV vergisi ödemeden araç sahibi olabiliyorlar. Bu konuda engellilik raporu baz alınıyor.
Yüzde 40 ve üzeri engel durumu olan ve H sınıfı olan bireyler için özel tüketim vergisi uygulanmadan da araç sahibi olmak mümkün. Bunun yanında araç kullanamayacak derecede engeli bulunanlar için ise de genellikle yakınları bu imkandan yararlanıyorlar. Günümüzde bu tür imkanlar sayesinde engelli yakınları daha uygun fiyatlara araç sahibi olabiliyor.

Taşıt Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Taşıt kredisi hesaplama yaparak hızlı bir şekilde müşterilerin ne kadar geri ödeme yapacağı hesaplanabiliyor. En yaygın yol olarak online kredi hesaplama araçları kullanılıyor. Bu araçlar sayesinde kaç aylık ödemeler yapıldığında ne kadar geri ödeme yapılacağı gibi bilgiler ile müşterilerin ödeme planları ortaya çıkıyor. Müşteriler kendileri için en uygun ödeme planları ile araç sahibi olabiliyor.
Aynı zamanda müşterilerin farklı kanallardan araç sahibi olması da mümkün olabiliyor. Bunun yanında araç sahibi olmak isteyenlerin peşinat ödemeden daha esnek ödeme planları ile araç sahibi olması bu finans kuruluşları ile sağlanıyor. Günümüzde bankalar sıfır ya da ikinci el araçlar için kredi kullandırsalar da bazı müşteriler bankalar dışındaki kurumları da tercih edebiliyor.

Taşıt Kredileri Kaç Ay Vadeli Oluyor?

Taşıt kredilerinde müşterilerin beklentileri dahilinde aylık ödeme planları yapılıyor. Genel olarak en fazla 48 ay vade ile taşıt kredisi almak mümkün. Bunun yanında taşıt kredilerinin ödemelerinde yüzde 80 oranında finansman sağlanıyor. Bu tür banka uygulamalarının yanında müşterilerin beklentilerini karşılayan alternatif çözümler de devreye girebiliyor.
Çeşitli finans kuruluşları daha fazla vade ile daha esnek ödeme planları sayesinde bankalara alternatif sunuyorlar. Günümüzde bu finans kuruluşları, müşterilerin beklentilerini daha fazla karşıladığı için daha yoğun talep görüyor. Müşteriler bankalar dışında da taşıt kredisi hesapla yaparak istedikleri oranlar ile ödeme yaparak araç sahibi olabiliyorlar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz