Taşıt kredisi ile araç satın alma konusu son zamanlarda büyük rağbet görürken, uygulamaya giren yeni bir hizmet vatandaşların ilgisini çekti. E-Devlet paneli ile vatandaşların neredeyse her türlü bilgisine ulaşabildiği ve her türlü kolaylığın sunulduğu bir dönemdeyken, yeni bütünleşik bir hizmet olan ‘Araçlarım’ hizmeti de araç sahiplerinin ve satın almak isteyenlerin kolay erişim sağlayabileceği bir platform hizmeti olarak gündeme geldi.
E-Devlet üzerinden Araçlarım kategorisi ile aracınıza ait pek çok bilgiyi bulabileceğiniz bir ortam halinde olacağı bilgisi vatandaşlara sunuldu.

Araçlarım Hizmeti İle Kolay Erişim

E-Devlet kapısına son zamanlarda eklenmeye adım adım yaklaşılan Araçlarım hizmeti ile araç sahipleri araçlarına ait her türlü bilgiye tek tıkla kolay ulaşım imkânı bulacak. Cezalar, taksitle araba borçları, sigorta, muayene, otoyol geçiş hizmetleri ve diğer borç durumlarına ait bilgileri tek bir ekran üzerinden görme imkânı verecek ve her türlü ödeme işlemini de aynı ekran üzerinden ödeme imkânı da sunacak bir hizmet olacağı biliniyor. Araçlara ait 15 tane hizmeti bir arada sunacağı da yine bilinenler arasındadır.
Taşıt Kredisi İle Alınan Araçlar da E-Devlet Üzerinden Görüntülenebilecek
E-Devlet kapısı üzerinden 15 farklı araç hizmetinin sizlere sunulması bekleniyor. Araç plakasına yazılmış cezalar, araç sorgulama ve HGS bilgileri şu ana kadar farklı sayfalarda görüntülenebilirken, artık tüm bilgiler Araçlarım kategorisi altına toplanarak görüntülenebilecek. Farklı kurumlar tarafından yürütülen her bir işlem artık farklı kategorilerde değil Araçlarım kategorisinde hem hızlı hem de pratik bir şekilde ulaşım imkânı sağlayacak.

Araçlarım Hizmeti İle Gelen Değişimler

Yapılan değişimler ve geliştirmelerle ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç bazı detaylar verdi. Bu bilgilerden bazıları; Araçlarım hizmeti sayesinde oturduğunuz yerden kalkmadan herhangi bir cezanızı, sigortanızı, araç muayene bilgilerinizi, otoyol geçiş bilgilerini ve pek çok borç durumu hakkında her türlü sorgunuzu tek bir menü altında inceleyebileceğiniz ve ödemelerinizi de kolaylıkla bu menü altında yapabileceğiniz bilgilerini verdi. Senetle araba alımlarınıza ait borç ve diğer durum bilgilerine de tek bir tıkla ulaşmanız mümkün olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz