Faizsiz araba alınabileceği gibi faizsiz veya senetle çekici almakta mümkündür. Her araç gibi çekicilerde trafik sigortası yaptırmak ile yükümlüdür. Trafik sigortası trafiğe çıkan her araç için zorunlu trafik türüdür. Trafik sigortası ile çekiciler karşı tarafa verebilecekleri maddi ve manevi tüm zararları güvence altına alırlar. Trafik sigortası kapsamında üçüncü kişilerin eşyalarına ve bedenine verilebilecek zararlar ve araca verilen maddi hasarlar yer alır. Çekicinin de dahil olduğu, çekici tipi araçları kapsayan trafik sigortası tavan tutarı sigorta miktarını belirler.

Peşinatsız Araba Alım İmkanından Yararlanılarak Alınan Çekicinin Trafik Sigortası

Peşinatsız araba imkanından yararlanılarak alınan çekicileri de kapsayan trafik sigortası çekicinin modeline ve yılına göre değişkenlik arz eder. Buradaki trafik sigortasını belirleyen ana etken tavan fiyatıdır. Tavan fiyatları trafik sigortasını belirleyen en yüksek tutar olarak karşımıza çıkar. Çekicilerin tavan fiyatını hesaplamak için ise, sahibi olan kişinin araç hasar basamağı ve araca ait plaka numarası bilinmelidir.
İle göre de değişkenlik gösteren trafik sigortası hesaplaması bu hususlar dikkate alınarak hesaplanır. Araç sahibine ait hasar kaydı bulunmaması hasarsızlık indiriminden yararlanmak için iyi bir avantaj olarak değerlendirilir. Hiçbir kazaya karışmayan çekiciler trafik sigortasında indirime gidebilir veya kaza yapmış ise poliçesinde bir artış yaşanır ve trafik sigortası artabilir.

Çekici Trafik Sigortası Tutarları Ne Kadardır?

Çekici den çekiciye değişkenlik arz eden bir durumdur. Trafik sigortası tavan tutarına göre hesaplanır. Bu tutarda en önemli unsur il ve model olarak karşımıza çıkar. Araç sahibinin hasarsızlık durumunda önemli bir noktadadır. Zorunlu trafik sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda yer alan maddeye göre, trafiğe çıkan her araç gibi çekicisi olan bireylerin de zorunlu ödemesi gereken bir tutardır.
Aracın ruhsat numarası veya araca ait bilgiler ile kolaylıkla trafik sigortası başvurusu yapılabilir. Burada ruhsat numarası en güncel tutarın hesaplanması için gerekli bir bilgidir. Bu bilgiler sayesinde çekici için en uygun ve en güncel trafik sigortası tutarını hesaplanabilir. En uygun araç kredisi ile çekici sahibi olan bireyler trafiğe çıkmadan önce trafik sigortası yaptırmak zorundadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz