Taksitle araba alma imkanı sunan bankalar çok çeşitli kampanyalar sunuyor. Yükselen faizler yeni yılın yaklaşmasıyla biraz olsun esnetildi. İkinci el araç almak isteyenler veya sıfır araç alacak bireyler bu durumlardan faydalanabilir. Aracı olan ve şehirler arası seyahat yapacak bireyler ise bankaların HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) hizmetinden yararlanabilir. Geçiş ücretlerini bu sistem sayesinde daha kolay ve hızlı bir şekilde ödemiş olurlar. Bankalardan HGS kartı ve etiketini almak için ödenen tutarlardan sonra bu hizmetten kolaylıkla faydalanılır. Her araç için ödenecek ücret tutarı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ayrı ayrı belirlenmiştir.

Taksitle Araba İmkanı Sunan Bankaların HGS Ücretleri

Kredisiz araba almak için çabalayan birçok insan vardır. Ancak çoğu kişinin maddi durumu taksitsiz araba almaya pek müsait değildir. Bankalar bu noktada devreye girerek bireylere kolaylık sağlıyor. Her bütçeye uygun vade ve tutarda kredi imkanı sunan bankalar araçlar ile yapılacak seyahatlerde hızlı geçiş sistemi ile geçiş ücretlerini kolaylıkla ödeme imkanı sunuyor. HGS etiketleri kullanılacak araç türüne uygun olmalıdır. Ve araçların geçiş ücretlerini karşılayacak ücretler içerisinde yüklü olması gerekir. Eğer tutar yetersiz ise, belli bir süre içerisinde daha sonradan karta almış olduğunuz banka aracılığı ile yükleme yapılabilir.

HGS Kart Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

HGS kartı ve etiketi tüm araç sınıfları için HGS hizmeti sunan tüm bankalardan kolaylıkla temin edilebilir. Bankalara gidilerek içerisine yükleme yapılabileceği gibi online bankacılık aracılığı ile bireyler kendi hesaplarından yükleme yapabilir. İlk yüklemeler ilgili banka tarafından kartın temin edildiği andan itibaren araç türüne uygun bir meblağda yapılır. Daha sonrada istenilen tutarlar seyahatlere uygun bir şekilde yapılabilir.
Yükleme unutulduğun da ise son ödeme tarihine kadar herhangi bir ceza uygulanmadan ödeme yapılması şarttır. Yeterli bakiyenin olup olmadığı veya ücretin ödenip ödenmediği gişelerden geçerken kontrol edilebilir. Kartı veya etiketi ön cama monte etmek geçişlerin daha hızlı ve kolay olmasını sağlar. Geçiş esnasında kartlardan tutarlar temin edilir. Peşinatsız araba, kredili araba veya taksitle araba alacak bireyler bu tarz kullanım kolaylıkları olduğunu bilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz