Araba almak için belirli olayları göz önünde bulundurmak gerekir. Araç kaskosu yapılırken fiyat belirleme esnasında pek çok kriter göz önünde bulundurulur. Araç kaskosu yaptırılırken aynı zamanda başka bir arkadaşınız da katkı yaptırmaya karar girse belirlenen kasko ücretleri değişiklik gösterebilir. Kasko esnasında poliçeniz içerisine eklemek istediğiniz kriterlere bağlı olarak fiyat belirleme durumu değişiklik gösteriyor.
Aynı zamanda aracın sıfır ya da ikinci el olması da fiyat değişimine sebep olmaktadır. Araçta bulunan hasar tespitleri de kasko fiyatlandırması esnasında önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda aylık olarak hazırlanan araç kaskoları da mevcuttur. Özellikle aracın hasar kaydının olup olmadığına bağlı olarak fiyatlandırma durumu değişiklik gösterir.

Kasko Değeri Nedir?

Taşıt kredisi ile birlikte araba satın almak mümkündür. Kasko değerini belirleyen bazı unsurla mevcuttur. Aracın üretim yılı, modeli ve markasına bağlı olarak kasko değeri değişiklik gösterir. Aynı zamanda piyasa değeri de kasko değerinin değişmesine sebep olan etkenlerden biridir. Bu etkenler dâhilinde kasko fiyatını belirlemek mümkün olacaktır.
Motorlu taşıtlar vergisi hesaplamaları yapılırken de kasko değeri ön planda tutulur. Araç kasko fiyatları tüm bu etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Doğru bir fiyat belirlemesi yapmak açısından mutlaka bir uzmana başvurmak gerekir. Böylece aracınızın kasko fiyatını öğrenmiş olursunuz.

Kasko Değeri Nasıl Hesaplanır?

Son zamanlarda İnsanların en çok merak ettiği konulardan biri katkı değerini nasıl hesaplandığı konusu olmaktadır. Piyasaya bağlı olarak araç değerleri değişiklik gösterir. Aynı zamanda araç kasko değerleri de aylık olarak değişiklik gösterdiği için sürekli olarak yeni liste şeklinde sunulur. Türkiye Sigorta Birliği internet sitesi üzerinden yeni değerleri aylık olarak sunmaktadır. Bu alanda aracınızın kasko değerini hesaplama imkânına ulaşabilirsiniz.

En doğru araç kasko değerlerine bu site üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Aylık olarak kendini güncelleme özelliğine sahip olduğu için güncel kasko değerlerine iletişim imkânı sağlar. Kasko değeri araç satın alınırken dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Araç satın almak isteyen kişiler için en ideal yöntemler arasında yer alan yöntemler  taksitle araç alımı ve senetle araba.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz