Araba satın almak için notere giderek yapılacak olan vekâlet verme işleminde vekalet verecek olan kişinin ve vekaletin verileceği kişinin kimlik bilgileri alınır.

Araç devir, satış işlemlerinde yapılan vekâlet verme ile birinin adına olan bir araç, başka bir şahıs üzerine kayıtlanabilir. Araç sahibi tarafından aracı satıldığı takdirde araç bedelinin tamamını alabilmektedir. Aracın ruhsat sahibi olan kişi vekâletname ile ilgili maddeleri arttırabilir ya da azaltabilir.

Vekalet İçin Notere Gidilmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Aracın sahibi tarafından aracı alacak kişiyi araç hakkında tamamen bilgilendirmelidir. Noterde vekâlet verilirken hiçbir sıkıntı yaşanmaması için araç hakkındaki her şey en ince ayrıntısına kadar aracın yeni sahibi olacak kişiye aktarılmalıdır.

Araca ait MTV (Motorlu Taşıt Vergisi) ve trafik cezaları ( HGS, OGS dahil) ödenmelidir. Araç bir kredi için hibe edilmişse bulunan haciz rehin işlemleri sonlandırılmadan araç devri gerçekleştirilemez. Bunlardan sonra da en önemlisi araç devri yapılırken aracın vekâleti verilen kişinin adresine kayıtlanması gerekir.

İkinci El Araç Vekâlet İşlemleri

İkinci el araba fiyatları son zamanların en yüksek rakamlarına ulaşmışken araç vekaleti verirken ya da alırken dikkat etmeniz gereken noktaları sıraladık. Aracınızı alırken ya da satarken dikkatli olmanız gereken birçok nokta var.

Sizlere stressiz ve güvenilir araç sahibi olma fırsatı veren Birikimevim ile çok rahat bir şekilde araç sahibi olabilirsiniz. Tüm bu sıkıntılarla uğraşmak istemiyorsanız sizlere hayalinizdeki araba için finansal güç sağlayan Birikimevim firmasını tercih ederek de araç sahibi olabilirsiniz.

Birikim İle Araç Sahibi Olmak

Senetle araba almak fırsatı sunan firmamız ile sizlerde kolayca araç sahibi olabilirsiniz. İkinci el araç alarak noter, vekâlet, araç cezaları ve benzeri sorunlar ile uğraşmak yerine senet ile kısa sürede araç sahibi olabilirsiniz.

Birikimevim’in sunduğu hizmetlerden biride araç sahibi olmak isteyenlerin hayalini gerçekleştirmektir. Uygun fiyatlı taksitlerle, yapacağınız birikimler ile araç sahibi almak ve istediğiniz araca sahip olmak artık Birikimevim ile mümkün oluyor.

Birikimevim’ in size sunduğu fırsatlardan yararlanmak için firmayla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz