Aracın Sahibi olabilmek için vatandaşlar genellikle bütçeleri doğrultusunda araştırma yapıyor. Bu araştırmalar kapsamında sıfır kilometre araçlara nazaran ikinci el araçlar daha ekonomik gibi görünse de vatandaşların alım gücüne göre yüksek meblağlar sebebiyle kredi kullanılması gerekebiliyor. Ancak taşıt kredisi almak da bazı şartlara göre olabiliyor.

Taşıt Kredisi Genel Şartları

Sıfır kilometre ya da ikinci el araç olmak üzere bir araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar ellerinde yeteri kadar kazanç olmaması sebebiyle taşıt kredisi başvurusunda bulunuyor. Taşıt kredileri gruplar olarak sıfır kilometre araç için taşıt kredisi, ikinci el araç için taşıt kredisi, tekne kredisi, ticari taşıt kredisi ve motosiklet kredisi veriliyor.
2. el taşıt için kredi başvurusunda bulunan vatandaşlar adına sunulan genel şartlar 18 yaşını geçmiş olmak, SGK kaydında aktif görünmek ve SGK kaydının en az 6 ay görünmesi oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra alınacak taşıt üzerinde ipotek kaydı olmaması, kredi başvurusunda bulunan vatandaşın kredi notunun yeterli olması ve gelir durumu genel şartlar arasında yer alır.

İkinci El Taşıt Kredisi İçin Özel Şartlar

Faizsiz araba imkanından faydalanmak isteyen kişiler Birikimevim tarafından sunulan ikinci el taşıt alma kampanyalarına başvurabilir. Bankalar tarafından sunulan ikinci el taşıt kredisi için özel şartlar ise diğer taşıt kredilerine nazaran hemen hemen aynı olsa da bazı farklılıklar bulunuyor.
Şartlar her bankaya göre farklılık gösterse de ikinci el olarak alınacak aracın en çok 8 yaşında olması ve kredilendirme oranı sırasında kasko değeri üzerinden belirleme yapıldığı için vatandaşların bu değere dikkat etmesi oldukça önemlidir.

Genellikle ikinci el araba için taşıt kredisi konusunda hem başvurular hem de faiz seçenekleri nedeniyle zorluk yaşanabiliyor. Ancak Birikimevim tarafından sunulan taşıt alma fırsatları ile faizsiz ve kredisiz bir şekilde kısa sürede ikinci el araç sahibi olmak mümkündür.

Bu kapsamda Birikimevim tarafından sunulan ikinci el araç kampanyaları araştırılarak uygun bir kampanyadan faydalanmak vatandaşlar açısından daha ekonomik ve rahat bir ödeme tablosu sunacağı düşünülür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz